سرقت ادبی :

بررسی سرقت ادبی قبل از ارسال به مجله

نویسنده: وهاب پیرانفر | نوشته شده در 1399-08-12 20:50

آیا در نگارش مقاله مجاز به استفاده از بخشی از مقاله قبلی خودم می‌باشم و می‌توانم از متن مقالاتی که قبلا منتشر کرده‌ام یا متن پایان‌نامه خودم استفاده کنم؟
حتی در صورت ارجاع به مقاله قبلی خود، باز هم دچار مشابهت متنی و در معرض Plagiarism هستید؟ برای پیشگیری از سرقت ادبی در مجلات بهترین روش، کنترل مقاله قبل از ارسال به مجلات است. سرویس کنترل پلاجیاریسم همسانا سریع‌ترین سرویس مشابهت یاب است.


مقالاتی که دارای مشابهت متنی هستند، حتی اگر متن کپی شده از مقالات قبلی نویسنده باشد، در پروسه داوری علمی نشریه وارد نمی‌شوند و نویسنده موظف است درصد مشابهت متنی را کاهش داده و مجددا مقاله را ارسال نماید. بنابراین بهترین راه حل، بررسی مشابهت مقاله قبل از ارسال به مجله است. 

در حال حاضر iThenticatem معتبرترین و بهترین نرم افزار بررسی مشابهت ادبی در دنیا است. این نرم‌افزار که با کمک بانک اطلاعاتی معتبر کراس رف، گزارش دقیق درصد سرقت ادبی با ارایه مستندات کامل از منبعی که کپی برداری صورت گرفته است، در اختیار نویسنده قرار می‌دهد. نرم‌افزار همسانا نیز با استفاده از همان تکنولوژی طراحی شده است. آیتنتیکیت در ایران نماینده ندارد و خدماتی به ایران ارائه نمی‌دهد. اما همسانا با استفاده از اتصال به پایگاه داده، این خدمات را به صورت رسمی ارائه می‌کند. شما می‌توانید در کمتر از پنج دقیقه، نتیجه مشابهت یابی متن مقاله خود را ملاحضه کنید. با تمام امکاناتی که بر روی وب سایت Ithenticate موجود است. 

همسانا جهت سهولت دسترسی به این نرم افزار خدمات مربوط به آن را در سایت خود ارائه می دهد. نویسندگان می توانند با زمان اندک (کمتر از پنج دقیقه) و هزینه اندکی برای هر مقاله نسبت به دریافت گزارش دقیق از فایل خود اقدام نمایند.

 این سرویس برای نویسندگانی که از خدمات ویراستاری (پیشرفته) در سایت فرنام استفاده می کنند کاملا رایگان است. و بعد از ادیت انگلیسی به همراه مقاله ارسال می شود. تا اگر درصد مشابهت مقاله بیش از حد مجاز بود نسبت به رفع آن اقدام کنند. (برای آشنایی با خدمات رفع مشابهت ادبی کلیک کنید)


منبع: سای نیوز

آخرین مطالب وبلاگ

بررسی سرقت ادبی قبل از ارسال به مجله
بررسی سرقت ادبی قبل از ارسال به مجله
تبریک عید فرخندۀ قربان
تبریک عید فرخندۀ قربان
بروز رسانی به نسخه 2
بروز رسانی به نسخه 2
زمان بندی بررسی پلاژیاریسم توسط اپراتور
زمان بندی بررسی پلاژیاریسم توسط اپراتور
ویدئو معرفی نقش مدیریت کاربران (برای مدیران و نمایندگان واحدهای علمی)
ویدئو معرفی نقش مدیریت کاربران (برای مدیران و نمایندگان واحدهای علمی)

دسته ها

کلمات کلیدی